Silesian Group:: DiamentyDiamenty


Diament jako instrument inwestycyjny

Od wielu stuleci ludzie, którzy byli w posiadaniu pewnych środków inwestycyjnych zastanawiali się jak nimi optymalnie gospodarować i rozmieszczać tak, by przynosiły jak największe zyski z minimalnym wysiłkiem przy  ich osiąganiu. Jednocześnie, zastanawiali się w jaki sposób środki zabezpieczyć przed wpływami politycznymi, ekonomicznymi i kataklizmami przyrodniczymi. Dzisiejsza wiedza ekonomiczna operuje takimi pojęciami jak zysk, ryzyko i możliwie szybka likwidacja, którymi można scharakteryzować każdą inwestycję. Niestety, żaden pojedynczy instrument nie jest w stanie w optymalny sposób objąć te trzy podane kryteria. Dlatego też,          to było powodem powstania portfolia inwestycyjnego – tj. podziału majątku oraz inwestycji. Stare przysłowie mówi: majątek należy podzielić na trzy części. Pierwszą część należy pozostawić w stanie aktywnym –           np. w działalności gospodarczej. Druga część niech przyniesie pewne dochody – mogą to być  nieruchomości, papiery wartościowe. Trzecią część należy zatrzymać i ulokować jako „rezerwę na gorsze czasy”, która to część  w idealnym przypadku nie będzie spożytkowana, ale przekazana będzie kolejnej generacji. Od dawien dawna właśnie w tej części dominują – złoto, drogie kamienie a przede wszystkim diamenty. Poniżej chcieliśmy przedstawić Państwu kilka powodów, dla których diament stanowi wygodną inwestycję alternatywną.

 

Stały wzrost ceny

W porównaniu rocznym ciągłość wzrostu ceny bez wahań takich jakie istnieją przy kursach walutowych lub innych rodzajach towarów. Jedyne dwa zachwiania w okresie ostatnich 100 lat były w latach 1978-1981 oraz pod koniec 2010 roku.

 

Najstabilniejsze inwestycje ostatniego dziesięciolecia

Diament dzięki konsekwentnemu i stałemu wzrostowi wartości na przestrzeni czasu wspólnie ze złotem, oceniany jest jako najstabilniejszy instrument inwestycyjny. Od połowy roku 2007 gwałtownie wzrastało zainteresowanie diamentami inwestycyjnymi (związane z kryzysem hipotecznym), co aż do połowy 2008 roku miało dość znaczący wpływ na wzrost jego ceny. Od tego czasu cena jego jest stabilna (oczywiście rośnie siła dolara, co się objawia wzrostem jego realnej wartości), jedynie pod koniec 2008 roku nastąpił lekki spadek cen rynkowych. Ale mimo to ogólny wzrost w roku 2008 wyliczany jest w liczbach dodatnich.

 

Dyskretne bogactwo

Jeżeli jesteśmy właścicielami nieruchomości, samochodu, jachtu czy samolotu, każdy chętnie może sprawdzić stan naszego posiadania zadając pytanie w odpowiednim rejestrze czy księdze wieczystej. Jeżeli kolekcjonujemy antyki, starocie to także nie umknie uwadze naszego otoczenia. Ale diamenty, jeśli nie chcemy nikt ich nie zobaczy, tylko my. Mamy możliwość schronienia ich przed zawistnymi spojrzeniami konkurencji, sąsiadów, towarzystwa i publiczności.

 

Diamentowy klejnot – ponadczasowy prezent

Wartość estetyczna diamentu jest oczywista już na pierwszy rzut oka. Diamenty są wieczne i swoim pięknem i blaskiem stanowią pewną inspirację. Nie są tylko racjonalną inwestycją, to namiętność i pasja! Diament jako podarunek zawsze wyraża wielkość i głębię związku i stosunku do osoby obdarowanej. Jest to podarunek, o którym się nie zapomina. Diamenty przekazywane są z pokolenia na pokolenia, dzieje się tak już od stuleci. Jest to majątek, który nie jest widoczny, ale jako dziedzictwo staje się cenioną wartością rodziny z tradycjami. I na koniec – diament jako klejnot. Jeżeli chcemy wzmocnić swój pożytek z diamentu, możemy go osadzić do któregoś z metali szlachetnych. Zyskujemy w ten sposób oryginalną biżuterię, której najważniejszą wartość stanowić będzie właśnie diament.

 

 

                                  diamentKontakt:

Maciej Klimas   tel. Kom.: +48 517 054 388

 


Samochody Samochody
Łodzie Łodzie
Helikoptery Helikoptery
Finanse Finanse
Diamenty Diamentye